Apple, İOS 12.0.1 Güncelleştirmesiyle Adından Yine Söz Ettirdi

iOS, Apple markasına ait mobil cihazlar için piyasaya sürdüğü işletim sistemidir. Başlangıçta sadece Iphone için geliştirmiş olsa da daha sonraları Apple markalı diğer cihazlarda da bu işletim sistemi kullanılmıştır. Android ‘den farklı olarak kendine özgü işletim sistemi geliştiren Apple, ilk işletim sistemi sürümünü 2008’in haziran ayında İOS 2 olarak piyasaya sürmüştü. Her yıl düzenli olarak iOS 3, 4,5 olarak güncelleştirmeleri piyasaya sürmeye devam etmiştir. Bugün gelinen noktada da artık son güncellemelerini, cihazlardaki iyileştirmelerini yapan Apple, iOS 12.0.1 güncellemesini piyasaya sürmüştür. Elbette çok büyük yeniliklere yer verilmemiş, kendi çapında iyileştirmelere gidilmiştir. Bu güncelleme ile bazı yenilikleri gündeme getirmiş ve kullanıcıların ortak sorununa da çözüm üretilmiştir. iOS 12.0.1 güncellemesi, daha çok Iphone Xs kullanıcılarının yüzünü güldürecek. Çünkü Xs serisini kullananlar bir kısım sorunla karşı karşıyaydı.

iOS 12.0.1 güncellemesinin özellikleri ve kullanıcıya sağladıkları;

*Şarj sorunu: Iphone telefonlarının lightning kablolarıyla şarj edilmesinde sıkıntı yaşanmaktaydı. Ekran kapalıyken şarj olmaması kullanıcıları üzen bir durumdu. Son güncellemeyle birlikte Apple cihazlarındaki şarj sorunu çözüldü.

* Bluetooth ve Wi-fi sorunu: İOS 11 sürümünde Bluetooth ve Wi-fi programlarının başına buyruk iş yapması kullanıcıları üzüyordu. Bu programların kendi kendine açılması, kapatmak için üzerine tıklanınca kapanmaması, 5GHz yerine 2.4GHz Wi-Fi ağına otomatik bağlanması sorunları yeni güncellemeyle birlikte ortadan kalktı.

*”.?123” tuş sorunu: “.?123” tuşlarında yeni güncelleme yapılarak eski haline geri getirildi.

* iOS işletim sisteminin 12.0.1 güncellemesinin ardından Apple, artık iOS 11 güncellemesine kullanıcıların geri dönmesi için tüm kapıları kapatmış durumda bulunuyor.

iOS 12.0.1 güncellemesinin iyileştirme yaptığı bazı seriler;

*IPad serisinden güncellemenin uğradığı modeller: IPad Air, IPad Air 2, IPad Pro, IPad 9.7, IPad mini 2, IPad mini 3, IPad mini 4 serileri

*IPod touch 6th

*IPhone serisinden güncellemenin uğradığı modeller: IPhone 5S, IPhone SE, IPhone 6 ve 6 plus,IPhone  6S ve 6S plus, IPhone 7 ve 7 plus, IPhone 8 ve 8 plus, IPhone X serileri

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir